Nacházíte se:

Úvod » Prohlášení o přístupnosti

Prohlášení o přístupnosti

Tento dokument obsahuje kontakt na technického správce a prohlášení o přístupnosti.

Stránky umístěné na serveru blanicka-studanka.drlikm.cz jsou vytvořeny s ohledem na přístupnost a bezbariérovost webu tak, aby splňovaly všechny důležité zásady přístupnosti podle metodik BFW, WCAG 2.0 a jsou navrženy s ohledem na česká Pravidla tvorby přístupného webu.

Pro prezentaci všech informací na tomto serveru je použit značkovací jazyk XHTML 1.0 Strict, spolu s CSS předpisy stylů, což umožnuje kompletně oddělit vzhled prezentace od samotných informací. Tato skutečnost pak dovoluje informace zobrazit, respektive prezentovat na všech existujících zařízeních.

Texty

Velikosti textů jsou definovány v relativních jednotkách. Lze je tedy jednoduše zvětšovat a zmenšovat pomocí standardních nástrojů internetových prohlížečů.

Tisk

Součástí webových stránek je také CSS styl pro tiskovou verzi. Všechny stránky jsou tisknutelné bez jakýchkoliv omezení standardními prostředky internetového prohlížeče (standardně ikona tiskárny v navigační liště prohlížeče nebo menu Soubor – Tisk).

Klávesové zkratky

  • 0 – Na obsah stránky
  • 1 – Nápověda ke klávesovým zkratkám
  • 2 – Hlavní strana
  • 3 – Mapa stránek

Zobrazit všechny klávesové zkratky pro tento web

Nezávislost na vstupním zařízení

Ovládání těchto webových stránek je nezávislé na druhu vstupního zařízení. K obsahu se tak lze dostat pomocí myši i klávesnice.

Nezávislost na výstupním zařízení

Přístup k obsahu webových stránek je nezávislý na použití určitého typu výstupního zařízení. Ať už se jedná o alternativní internetový prohlížeč, textový prohlížeč, PDA, chytrý telefon nebo hlasovou čtečku.

Kontakt na správce webu

Naleznete-li na těchto stránkách cokoliv, co podle Vás neodpovídá požadavkům přístupnosti, kontaktujte nás, prosím, abychom mohli provést patřičné kroky k odstranění těchto nedostatků.

↑ Na začátek stránky