Nacházíte se:

Úvod » Novinky » Jak šel čas

Novinky

 1. Jak šel čas

  Přidáno: 1. 1. 2012

  Blanická studánka se dočkala své obnovy již v roce 2000. Některé studánky takové štěstí doposud neměly. Pojďme se však poohlédnout na to, jak šel čas. Proměna Blanické studánky je také zachycena ve fotogalerii.

  Rok 2000

  Blanická studánka se stává součástí akce Zachraňme studánky a z tehdejší louže zarostlé kopřivami se stává studánka jak má být. Proveden byl rozbor vody, dle kterého kvalita vody těsně nevyhovuje vyhlášce.

  Rok 2001 – 2006

  Studánka chátrá, nikdo o ní nepečuje.

  Rok 2007

  Po sedmi letech od obnovy studánky jí opět začíná být věnována péče. Je provedena kompletní údržba a úprava okolí. Začínají se objevovat první problémy způsobené bezúdržbovým obdobím a únavou materiálu. Vytvořeny byly první webové stránky pro její prezentaci a poskytování informací.

  Rok 2008

  Nastává další etapa úprav. Zpevnění zadního svahu, který zavaloval stříšku studánky. Dále provedena obnova odtokové strouhy a její vytyčení kameny.

  Rok 2009

  Stříška studánky je značně prohnilá, dochází ke kompletní výměně krytiny včetně střešních latí. Proveden byl rozbor vody, dle kterého kvalita vody opět těsně nevyhovuje vyhlášce.

  Rok 2010 – 2011

  Probíhala běžná údržba studánky.

  Rok 2012

  Spuštěna nová webová prezentace Blanické studánky.

↑ Na začátek stránky